آموزش آنلاین miRNA

microrna ها ( به اختصار miRNA) توالی های RNA ای غیر کد شونده و کوچکی ( در حدود 22 نوکلئوتید) هستند که در گیاهان، حیوانات و بعضی از ویروس ها یافت می شوند و در مهار RNA، تنظیمات بعد از رونویسی و بیان ژن دارای عملکرد می باشند. در حالیکه اکثر miRNA ها مستقر در درون سلول هستند، پاره ای دیگر که عموما میکروRNA های در حال گردش یا بیرون سلولی نام دارند، در محیط های بیرون سلولی نیز، نظیر مایعات بیولوژیک مختلف و محیط کشت سلولی حضور دارند. در پکیچ آموزش آنلاین miRNA سعی شده است تا شما را با مفاهیم اولیه آشنا کنیم و راه را برای یادگیری بیشتر شما هموار سازیم.

1
رایگان!

آموزش آنلاین مقدمه ای بر کریسپر

سیستم نوین CRISPR-Cas9 یک فناوری منحصر به فرد است که متخصصان ژنتیک و محققان پزشکی را قادر می‌سازد تا قسمت‌هایی از ژنوم را ویرایش کنند؛ این کار با حذف، افزودن یا تغییر بخش‌هایی از توالی دی‌ان‌ای صورت می‌گیرد. در این آموزش سعی شده است تا شما با مفهوم کلی این تکنیک مهم و کاربردی آشنا شوید. همچنین برای درک بهتر، انیمیشن های برتر فارسی در این حوزه نیز ترجمه شده و در اختیار شما قرار داده شده است.

0
14,000 تومان

آشنایی با سوخت زیستی (biofuel)

بحران انرژی، آلودگی‌ها و آثار زیست‌محیطی ناشی از استفاده سوخت‌های فسیلی، باعث شده است تا بشر به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر روی آورد. در این ویدیو سعی کردیم شمارا با سوخت زیستی آشنا کنیم. همچنین در این ویدیو به بررسی بازار جهانی سوخت زیستی نیز پرداخته‌ایم

3
رایگان!